taki syrop dyniowy jest idealny do jesiennych potraw Można go dodać do kawy czy herbaty a także polać nim placki, naleśniki, lody dodać do owsianki.
Składniki: 100 g puree z dyni, 100 ml słodkiego mleka skondensowanego, 3 kory cynamonu, 1 gwiazdka anyżu, kilka goździków, nasionka z 1 laski wanilii + ta laska.
Mleko wlej do garnka, dodaj przyprawy i doprowadź do wrzenia. Gotuj kilka minut. Wyjmij przyprawy i dodaj puree z dyni. Dokładnie wymieszaj. Masa powinna być gładka, więc jeśli trzeba zmiksuj ją. Sprawdź konsystencję syropu – nie powinien być za rzadki. Jeśli taki jest to albo możesz dodać więcej puree z dyni, albo gotować przez kilka minut. Gorący syrop przelej do małych słoików i zamknij na ciepło.







